Wirtualny Dzień Patrona

Tradycją Kasprowicza stały się programy literacko – muzyczne towarzyszące Dniowi Patrona. Zapraszamy do obejrzenia dwóch z nich, poświęconych w całości Janowi Kasprowiczowi. Dziesięć lat temu w 2010 roku z okazji 150 rocznicy urodzin poety powstało widowisko ,,Rozmiłowała się ma dusza”. Jego współautorami byli uczniowie klas maturalnych Krzysztof Bździel, Daniel Jędrzejczak i Bartosz Buczek. Trzy lata później w 2013 roku dla uczczenia Roku Jubileuszowego 65 lecia Szkoły powstał program ,,Ślad po mnie czy tu zostanie…”. Muzykę do wierszy Jana Kasprowicza zaśpiewanych przez utalentowanych uczniów skomponował Jakub Wasiak we współpracy z Angeliką Iwołą i Katarzyną Ciostek. Autorką scenariuszy i reżyserką obu programów była Anna Ambroziak.
Serdecznie zachęcamy do obejrzenia materiałów filmowych z w/w uroczystości oraz zdjęć z ubiegłorocznego Dnia Patrona.
Prezentacja o życiu i twórczości Jana Kasprowicza: