Ruszyliśmy z pomocą

Wraz z nowym rokiem szkolnym ruszyło Koło Wolontariatu. Wielu pierwszoklasistów dołączyło do naszego grona. Cieszymy się, że pomimo trudnej rzeczywistości, jakiej doświadczamy, nie gaśnie zapał do siania dobra. Macie serca otwarte i chętne do pomocy. Za Świętym Pawłem możemy powiedzieć, że „Jesteśmy (…) dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili.” (Ef2,10). Chcemy szukać wokół nas okazji do dzielenia się dobrem.

KLIKNIJ W DOWOLNE ZDJĘCIE:

Przekazaliśmy blisko 30 kg korków na rzecz podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1, w ramach akcji: „Przyjazny zakątek”.

KLIKNIJ W DOWOLNE ZDJĘCIE:

Włączyliśmy się w akcję zbiórki funduszy dla 4 miesięcznej Mai, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Zbieramy też korki dla Radka, który uległ wypadkowi. Przed nami akcja: „Przewietrz swoją szafę”. Będziemy zbierać odzież i obuwie. Wesprzemy tym samym działania Caritasu parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych na Dybowie, podejmowanych dla osób bezdomnych. Także i w tym roku zorganizujemy zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt w ramach akcji „Kasprowicz – zwierzakom”