Berlin City Tour

20 października uczniowie z klas IIb, IId i IIId udali się na wycieczkę do Berlina. Podróż rozpoczęliśmy już przed wschodem słońca. Od początku towarzyszyła nam ogromna ciekawość jednej z europejskich stolic. Wycieczka, która na początku pełna była sennych nastrojów, nabrała barw w Poznaniu, kiedy dołączył do nas przewodnik, zaskakujący nas licznymi ciekawostkami. Po kilku godzinach podróży oglądaliśmy już fragmenty Muru Berlińskiego, upamiętniające wydarzenia z czasów zimnej wojny. Następnie udaliśmy się na spacer po centralnej zabytkowej części Berlina. Przechadzaliśmy się m.in. słynną aleją Unter den Linden. Mogliśmy przyjrzeć się symbolowi Berlina, czyli Bramie Brandenburskiej, zobaczyć niezwykły Pomnik Pomordowanych Żydów Europy czy też budynek Uniwersytetu Humboldtów. Po nowoczesnym Potsdamer Platz przyszedł czas na Wyspę Muzeów. Jako humaniści najbardziej zauroczeni byliśmy Muzeum Pergamońskim i niesamowitym dorobkiem architektury i sztuki starożytnego Wschodu. Podziwiać z bliska słynną Bramą Isztar, o której tyle uczyliśmy się na lekcjach historii – bezcenne ! Uwiecznieniem naszego wyjazdu był pobyt w Reichstagu, który wszyscy bardzo miło wspominają. Zapoznaliśmy się z funkcjonowaniem niemieckiego parlamentu, a spacerując po oryginalnej szklanej kopule, podziwialiśmy przepiękną panoramę miasta. Dziś z uśmiechem wspominamy wyjazd. Chętnie wybierzemy się w kolejną podróż „po Europie”, by podziwiając zabytki i ciekawe miejsca, pracować nad doskonaleniem zdolności językowych.

Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowali p. Renata Saramonowicz, p. Dorota Dobiecka – Stańska i p. Kamil Kobus.

Tekst: Martyna Kruglak, kl. III D

Foto: Dorota Dobiecka – Stańska, R. Saramonowicz, K. Kobus, Patrycja Wojtczak, Natalia Gawryszczak.

KLIKNIJ W DOWOLNE ZDJĘCIE: