Walka o awans do ścisłego finału XIV Olimpiady Mediewistycznej

26 marca odbył się II etap XIV Olimpiady Mediewistycznej. Wśród jego uczestników znalazła się Katarzyna Przybysz, uczennica klasy II społeczno – prawnej. Awans do tej części zawodów Kasia zapewniła sobie dzięki bardzo wysokiemu wynikowi podczas eliminacji szkolnych w dniu 12 marca.

Etap II, w którym wzięło udział czterdziestu uczniów z całego kraju, polegał na rozwiązywaniu zadań z historii sztuki i geografii historycznej średniowiecza. Po ostatecznym sprawdzeniu i weryfikacji prac wyłoniona zostanie finałowa dwudziestka, która będzie walczyć o tytuły laureatów i finalistów. Organizatorami Olimpiady są Instytut Historii Uniwersytetu Gdańskiego i LO im. Wincentego Pola w Czersku. Opiekunem merytorycznym uczennicy jest Renata Saramonowicz.

Trzymamy kciuki, aby Katarzyna dołączyła do grona finalistów tej olimpiady wśród absolwentów naszej szkoły.