Ogólnopolska Noc Sów 2021

W sobotę, 27 lutego uczniowie klas biologiczno-chemiczno-matematycznych wzięli udział w 9 edycji Ogólnopolskiej Nocy Sów. Wydarzenie to było zorganizowane w całej Polsce przez stowarzyszenie Jestem na pTAK!. Bohaterką i „twarzą” Nocy Sów 2021 jest Płomykówka. Niektórzy mają serce na dłoni – ona na twarzy. Piękna zjawa – ukazuje się od zmierzchu do świtu. Czasami i wyjątkowo – pośród szarego, jesiennego lub zimowego dnia. Niespieszna, jakby zawieszona w powietrzu…
W tym roku „Noc Sów” – z oczywistych powodów odbyła się online. Naukowcy i studenci z UMCS w Lublinie przygotowali wykłady, dotyczące charakterystyki sów, ich diety, opisu gatunków występujących w Polsce. Można było poznać rzadkie sowy Polski, a także sowy lasów tropikalnych Andów. Organizatorzy zaprosili nas też na wirtualną wycieczkę do nocnego lasu, gdzie można było spotkać się z nocnymi drapieżnikami oko w oko.
U nas Patryk Banasiak znalazł usztkę (foto poniżej), Klaudia Michalik naszkicowała sowę (zdjęcia poniżej), wielu uczniów zamieszczało w postach na messengerowej grupie memy i zdjęcia skrzydlatej królowej nocy.
KLIKNIJ W DOWOLNE ZDJĘCIE:

Dodaj komentarz