Ze sztandarem po Kutnie

W dniach 10 i 11 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach dotyczących stworzenia pierwszej w Kutnie wielkoformatowej gry planszowej dotyczącej 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. ks. Józefa Poniatowskiego.

9 listopada w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie miała miejsce prapremiera gry edukacyjnej „Ze sztandarem po Kutnie”. Nasi uczniowie rozegrali tę partię z uczniami z SP nr 7 oraz I LO im. J.H. Dąbrowskiego.

Inicjatorem i pomysłodawcwcą  projektu była MiPBP, która do tego niezwykłago przedsięwzięcia zaprosiła uczniów naszego liceum, członków Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37, kutnowskiego regionalistę p. Andrzeja Olewnika oraz moderatorów gier z Good Books.

Historia naszego regionu jest istotna dla rozwoju kutnowskiej społeczności. Jak mówi p. Radosław Wąs z kutnowskiej biblioteki:  „Wielkoformatowa gra będzie włączona do oferty edukacyjnej Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, by uczniowie z kutnowskich szkół mogli poznać historię pułku i świetnie się bawić”.

Dodaj komentarz