Nowatorski, proekologiczny pomysł Kasprowicza

W ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego na ścianie naszego budynku powstał „Antysmogowy EKO-MURAL”. To pierwszy taki projekt w naszym mieście. Mamy nadzieję, że w ten sposób rozpoczęliśmy modę na ekologiczne murale w Kutnie. To wkład naszego liceum w redukowanie zanieczyszczenia powietrza, a tym samym w ochronę zdrowia mieszkańców. Na celowniku antysmogowego EKO-MURALU znalazły się szkodliwe gazy, które przekształcane są w związki bezpieczne. Tym samym zmniejszamy problem smogu w regionie. Dzięki realizacji projektu zwykła elewacja budynku nabrała artystycznego wymiaru i dodała uroku przestrzeni miejskiej. Jesteśmy dumni !

Pomysłodawcami projektu są nauczyciele: Anna Kmieć-Nogalska i Kamil Kobus.

EKO-MURAL wykonała wykonała Grupa RW — MalujemyMurale.pl

Zapraszamy do przeczytania publikacji, jaką firma zamieściła na swojej stronie internetowej opisując wykonanie naszego muralu: https://malujemymurale.pl/pierwsza-w-szkola-w-kutnie-ma…/

Fot. Marcin Michalski.