Warsztaty „Las w słoiku” dla Seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Kasprowicz popularyzując naukę, pamięta także o starszych mieszkańcach naszego miasta. Nasza młodzież przeprowadziła kreatywne warsztaty florystyczne dla kutnowskich Seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wielu marzy o choćby małym ogródku, jednak mieszkając w mieście niełatwo zrealizować to marzenie. A co jeśli dałoby się mieć nawet więcej? Nawet cały las i to na niewielkiej  przestrzeni? Tworzenie lasów w słoiku do nie tylko relaks, dobra zabawa, ale i sztuka. Dzięki wspaniałym kompozycjom ożywimy wnętrze domu. To idealna ozdoba domu oraz oryginalny prezent dla bliskich. W czasie zajęć Panie rozwijały swoje zdolności manualne, w przyjemny sposób poznawały i zgłębiały zasady funkcjonowania roślin w przyrodzie, dowiadywały się w jaki sposób pielęgnować rośliny domowe oraz wykonały  według naszych wskazówek „Las w szkle”. Kompozycje były piękne! Bardzo dziękujemy za wspaniałe spotkanie i pyszną imbirową herbatkę:)

Projekt „Las w słoiku, czyli zielone warsztaty dla mieszkańców Kutna” powstał w ramach Programu Mikrogranty w Kutnie 2022  realizowanego przez Centrum OPUS  i został sfinansowany z budżetu Miasta Kutna.