Spotkania z kulturą w Warszawie

Klasy IVd i IVa 21 października wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym celem było Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Klasa IVa zwiedziła z przewodnikiem bogatą ekspozycję ukazującą tysiącletnią historię Żydów na ziemiach polskich. Natomiast klasa IVd, która w ubiegłym roku brała udział w Programie Szkoła Dialogu, mogła poszerzyć swoją wiedzę na temat kultury żydowskiej, uczestnicząc w warsztatach prowadzonych przez trenerkę na wybranych wystawach. Muzeum jest bardzo ciekawie zaaranżowane, pokazuje wspólną historię Polaków i Żydów.

Wieczorem uczniowie obejrzeli spektakl ,,Ożenek” w Teatrze 6 Piętro. Dziewiętnastowieczna sztuka Mikołaja Gogola została uwspółcześniona i brawurowo odegrana przez gwiazdorską obsadę aktorów znanych z kina i telewizji. Wystąpili Paulina Chruściel, Joanna Żółkowska, Anna Dereszowska, Michał Żebrowski, Cezary Żak, Cezary Pazura, Janusz Chabior i Piotr Głowacki. Po spektaklu niektórym udało się z bliska spotkać z aktorami, a nawet zrobić selfie.

Był to dzień pełen wrażeń.