Wędrówką jedną życie jest człowieka… Czyli rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22.

Wędrówką jedną życie jest człowieka…

Te słowa Edwarda Stachury stały się motywem przewodnim uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Kasprowiczu. Do refleksji nad życiem, jego pięknem, ale i złożonością skłonił nas zarówno przygotowany na tę okoliczność montaż słowno-muzyczny, jak i słowa skierowane do nas przez Pana Dyrektora Artura Ciurleja oraz zaproszonych gości: Panią Wicestarostę Magdalenę Krupińską-Kotulską, Przewodniczącego Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół II LO Pana Zbigniewa Leitgebera oraz Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Anetę Domrzał.

Refleksję wywołała jeszcze jedna okoliczność, bowiem uroczystość była też okazją do podziękowania za wieloletnią wspólną wędrówkę szlakami Kasprowicza nauczycielowi wychowania fizycznego, profesorowi Grzegorzowi Stolińskiemu, który zdecydował się przejść na zasłużoną emeryturę.

To był także ważny dzień dla uczniów klas pierwszych, których serdecznie witamy w murach naszej szkoły wierząc, że Kasprowicz będzie dla nich miejscem realizacji marzeń, rozwijania pasji i zawierania przyjaźni na całe życie. Bardzo cieszymy się, że będziecie nam towarzyszyć we wspólnej wędrówce.
Po spotkaniu w szkole delegacja klas IIa i IId udała się na cmentarz miejski, by w czasie uroczystości zorganizowanej przez władze Powiatu Kutnowskiego uczcić pamięć harcerzy i żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej.
KLIKNIJ W DOWOLNE ZDJĘCIE:

Dodaj komentarz