XIV edycja Powiatowego Konkursu matematycznego dla gimnazjalistów

Odbyła się XIV edycja Powiatowego Konkursu matematycznego dla gimnazjalistów. Współzawodnictwo zorganizowało II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Kutnie, pod patronatem Starosty Kutnowskiego. W zmaganiach udział wzięło 34 gimnazjalistów z 6 szkół z terenu powiatu kutnowskiego.Po rozwiązaniu testu składającego się z 30 zadań zamkniętych wyłoniono zwycięzców:

I miejsce Mateusz Kowalski – Szkoła Podstawowa nr 7 (Gimnazjum nr 1) w Kutnie, opiekun Sylwia Borzuchowska,
II – Adam Kubiak – Szkoła Podstawowa nr 2 (Gimnazjum nr 2) w Kutnie, opiekun  Małgorzata Filipiak,
III miejsce Michał Kwiatkowski – Szkoła Podstawowa nr 5 (Gimnazjum nr 3) w Kutnie – opiekun Marzena Jabłońska.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wiedza, którą wykazali się uczniowie biorący w nim udział zasługuje na uznanie. Wyjątkową atrakcję stanowił, przygotowany przez profesora Sławomira Klarzaka, niezwykle atrakcyjny pokaz doświadczeń fizycznych. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kutnie. Cyklicznie odbywający się konkurs został przygotowany przez nauczycieli matematyki  Sławomira Tomassego i Marcina Michalskiego. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za liczny udział i serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników.

KLIKNIJ W DOWOLNE ZDJĘCIE: