Projekt REPORTAŻ

Monika Dryńkowska – uczennica klasy 2dg o profilu humanistycznym z edukacją dziennikarską – zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie pt. Idę w miasto, organizowanym przez Kutnowski Dom Kultury. Doskwierająca wszystkim izolacja stała się osią jej fascynującego reportażu pt. Nieprzeniknione, który wprowadza czytelnika w stan współodczuwania emocji bohaterów. Jest to tekst, który pozwala nam wszystkim zrozumieć się lepiej w tak trudnym czasie. Poniżej przeczytać można fragmenty tej nieprzeniknionej historii…

Pustka. Wąskie ulice niewielkiego miasta nagle przeobraziły się w wielką betonową pustynię. Próżno wypatrywać na nich pędzących na autobus, spieszących się do szkoły, czy pracy -goniących każdy w swoim kierunku. Nie słychać mieszkańców, którzy wyszli poplotkować z sąsiadem na ulicę. Nie czuć woni ulubionej kawy z zacisznej knajpki, w której siedziało się godzinami, czy to z przyjaciółmi, czy to z książką, a która teraz walczy o przetrwanie. Tylko głuchy dźwięk kroków, które starają się jak najszybciej zniknąć z pola słyszenia. Miasto ucichło. Zapadło w zimowy sen, z którego teraz nie chce lub po prostu nie może się wybudzić. Miasto milczy.

[…]

Balkon. Prezentuje okazałą panoramę miasta. Wczesnym rankiem jest dosyć zamglona, ale chyba nie ma czego żałować – bloki, kościół, park, bloki, pusty chodnik. Z mieszkania wychyla się okryta kocem dziewczyna. Siada na zimnych balkonowych kafelkach i odpala papierosa. Jej ruchy są powolne. Okala pustym wzrokiem, podobnie zamglonym do miasta, w którym od niedawna żyje, znajome jej już otoczenie. Wokół panoszy się niechciana cisza.

Serdecznie gratulujemy Monice i życzymy dalszych sukcesów!

Dodaj komentarz