Wygrana w grze miejskiej „Kutnowski splot niepodległości”

13 września (w wyjątkowo szczęśliwy piątek) rozegrana została gra miejska, której celem było poznanie historycznych miejsc w Kutnie związanych z architektura wojskową i kolejową w dwudziestoleciu międzywojennym. Po wielokilometrowych „spacerach”, bezbłędnej logistyce i orientacji w terenie oraz rewelacyjnym zaliczeniu zadań sprawnościowych, drużyna w składzie: Michał Olesiński, Bartłomiej Zimny oraz Mikołaj Szymczak zajęła pierwsze miejsce w Kutnie!

Konkurs zorganizowany przez Muzeum Regionalne w Kutnie przeznaczony był dla wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Kutnie. W grze miejskiej wzięło udział dziesięć trzyosobowych zespołów przemierzających Kutno pod opieką swoich nauczycieli. Opiekunem Michała, Bartka i Mikołaja był p. Piotr Staniszewski. Zadania wymagały zarówno wiedzy dużej historycznej, jak i spostrzegawczości, umiejętności logicznego myślenia, detektywistycznego zacięcia oraz dobrej kondycji fizycznej niezbędnej do uprawiania spacero-joggingu po Kutnie, biegania ze skrzynką amunicyjną po torze przeszkód czy poszukiwania ładunku wybuchowego na polu minowym.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone w sobotę, 14 września w sali konferencyjnej KDK, po wykładzie prof. Zbigniewa Wawra. Nagrodą za zwycięstwo w konkursie będzie wycieczka, z której oczywiście również zamieścimy relację.

Fot. P. Staniszewski, A. Ciurlej

Dodaj komentarz