Sukces w „Cecyliadzie”

Patrycja Okupska znalazła się w gronie laureatów V edycji Międzyszkolnego Przeglądu Piosenki Religijnej: „Cecyliada 2019”. Uczennica z klasy IId otrzymała wyróżnienie w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Patrycja wykonała utwór „Schowaj mnie”. Hymn Światowych Dni Młodzieży: „Błogosławieni Miłosierni” zaśpiewali: Klaudia NiewiadomskaWiktoria LeszczyńskaJakub Sobczyk z klasy IId i Adrian Koguciński z klasy IIa.

Tegorocznej edycji towarzyszyły warsztaty wokalne: „Artystyczne opracowanie utworu oraz elementy pracy ze sprzętem nagłośnieniowym na scenie” prowadzone przez profesor sztuk muzycznych Annę Jeremus-Lewandowską z Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego z Poznania.
Przewodnicząca Jury konkursu „Cecyliada” ma w swoim repertuarze ponad trzydzieści ról operowych, operetkowych oraz partie z repertuaru oratoryjnego. Swój czas dzieli pomiędzy działalność pedagogiczną, naukową i publicystyczną, ale przede wszystkim aktywną działalność koncertową. Jest twórcą i dyrektorem Letniego Festiwalu Muzycznego w Kutnie. Od 2009 roku prowadzi w Kutnie Międzynarodowe Warsztaty Wokalne.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się podczas Koncertu Galowego w parafii św. Wawrzyńca w Kutnie, w obecności jego Ekscelencji ks. bp Andrzeja Franciszka Dziuby – Ordynariusza Diecezji Łowickiej. Konkurs Piosenki Religijnej zorganizowała Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Kutnie.

Dodaj komentarz