Jubileuszowe powroty

Obchody 70-lecia istnienia naszego Liceum to niezwykły czas spotkań z absolwentami i przyjaciółmi Kasprowicza. 9 kwietnia mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole wybitnego absolwenta  prof. dr. hab. n. med. Rafała Krenke.  Nasz wyjątkowy Gość jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych i chorób płuc, dziekanem Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kierownikiem Katedry i  Kliniki Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii WUM. Prof. dr hab. n. med. Rafał Krenke jest także przewodniczącym Rady Naukowej Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, konsultantem w dziedzinie chorób płuc dla województwa mazowieckiego. Pan Profesor to klinicysta i dydaktyk z wieloletnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji naukowych, monografii i rozdziałów w polskich i międzynarodowych podręcznikach chorób płuc. Kierownik i wykonawca krajowych i międzynarodowych projektów naukowych finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Recenzent wielu renomowanych polskich i zagranicznych czasopism naukowych.

Na spotkanie przybyli przedstawiciele Stowarzyszenia Absolwentów  i Przyjaciół  II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie, absolwenci, koledzy ze szkolnych ław Pana Profesora. Swoją obecnością zaszczyciła nas  wieloletnia nauczycielka biologii i wychowawczyni, pani Stanisława Bawej. Spotkanie poprowadził Maciej Kierzkowski, również absolwent Liceum. Przybliżył zgromadzonym sylwetkę naszego Gościa, jego wszechstronne uzdolnienia i pasje. Spotkanie było okazją do wielu wspomnień i wzruszeń. Pan Profesor zabrał nas w fascynującą podróż do swojej szkolnej przeszłości, pełnej inspirujących doświadczeń i przeżyć. Przedstawił ścieżkę swojej kariery zawodowej. Podczas wystąpienia wspominał lata spędzone w Liceum. Mogliśmy się przekonać, że nasz Kasprowicz nadal jest Mu bliski.

Bardzo dziękujemy za wyjątkowe spotkanie i moc inspiracji!

Dodaj komentarz