KASPROWICZOWSKI LAUR OLIMPIJSKI

Amelia Stańdo została laureatką etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie zajmując siódme miejsce.

23 marca 2024 roku w Białymstoku odbył się ostatni etap rywalizacji wśród uczniów szkół średnich z zakresu wiedzy o społeczeństwie, a w tym roku również w części zmiennej ze znajomości Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Droga do zmagań w stolicy Podlasia wiodła przez etap szkolny i okręgowy, w którym z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie brali udział również Łukasz Kruszyński i Hubert Ratajczyk.

Do ostatecznej rywalizacji przystąpiły 82 osoby. Test ogólny, z zakresu szeroko rozumianej podstawy programowej wiedzy o społeczeństwie, wyłonił trzydziestu dwóch uczestników finału, którzy musieli zmierzyć się z pytaniami związanymi z Konstytucją RP. Dla wielu zaskakująco szczegółowe pytania, badały wiedzę merytoryczną związaną z zasadami prawa ustrojowego, ale również kształtem i konstrukcją samego dokumentu. Naprawdę sprawdzano ją bardzo, bardzo szczegółowo.

Ten etap wyłonił ścisłą dziesiątkę, która przystąpiła do quizu z zakresu wiedzy ogólnej z wos-u. Po dziesięć pytań dla każdego z uczestników i szybka odpowiedź  po 15 sekundach. Jeden wielki stres. Nieliczne błędy. Bardzo wysoki poziom.

Po podliczeniu wyników całego finału okazało się, że Amelia zajęła siódme miejsce w Polsce.

Olbrzymi sukces przyszłej studentki Wydziału Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, bo właśnie taką nagrodę wybrała sobie Amelia. Wybierać mogła wśród wszystkich wydziałów prawa w całej Polsce.

W drodze do sukcesu wspierała Amelię pani profesor Dorota Dobiecka-Stańska

 

Obydwu Paniom gratulujemy. Amelce życzymy również powodzenia na maturze, do której musi przystąpić, by zrealizować nagrodę.

Dodaj komentarz