XII Powiatowy Konkurs Przyrodniczy w Kasprowiczu

26 marca 2024r. w II Liceum Ogólnokształcącym im Jana Kasprowicza w Kutnie odbyła się XII edycja Powiatowego Konkursu Przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu kutnowskiego. W tym roku młodzież zmagała się z zagadnieniami dotyczącymi zanieczyszczenia środowiska.

W konkursie udział wzięło ponad 50 uczniów ze szkół podstawowych powiatu kutnowskiego. Tegoroczny konkurs połączony był z warsztatami chemicznymi przygotowanymi przez uczniów klasy IIIa.  Młodzież uczestniczyła także w spotkaniu z kutnowskim  fotografem przyrody Panem Przemysławem Brzezińskim,  który opowiedział   o swojej pasji.  Uczniowie poznali techniki i sposoby fotografowania,  a także to, czym jest etyka w życiu fotografa przyrody.

Laureatami zostali:
I miejsce – Dawid Dominiak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w  (przygotowanie- pani Beata Kusiak i Beata Góreczna-Stasiak)

II miejsce ex aequo: Oliwia Wojciechowska ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie (przygotowanie – pani Beata Góreczna-Stasiak) oraz Anna Rybińska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie (przygotowanie – pani Sandra Janiak).

Przyznano również 10 wyróżnień: Jakub Wawer SP nr 9, Hanna Wawrzyńczak SP nr 9, Kinga Klimczak SP w Krzyżanowie, Szymon Jakubowski SP nr 1, Katarzyna Andrzejewska SP nr 9, Aleksandra Cyrska SP nr 9, Liliana Firaza SP nr 9, Piotr Olczak SP nr 9, Jakub Morga SP nr 9, Klaudia Kaszuba SP nr 5

Nagrody zostały ufundowane przez Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kutnie i zostały wręczone przez Dyrektora Wydziału Panią Magdalenę Marciniak, Pana Tomasza Walczewskiego – członka Zarządu Powiatu Kutnowskiego oraz dyrektora II Liceum Artura Ciurleja. Konkurs przygotowały nauczycielka biologii Anna Kmieć-Nogalska i nauczycielka chemii Aneta Borowicz.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za tak liczny udział i serdecznie
gratulujemy uzyskanych wyników!