Tam gdzie fotografia i miłość do przyrody idą w parze, czyli Konkurs Fotografii Przyrodniczej „Kochałem najlichsze źdźbło trawy…”

W związku z obchodami 70-lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie odbył się Konkurs Fotografii Przyrodniczej „Kochałem najlichsze źdźbło trawy…”, który nawiązuje do twórczości naszego patrona. Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu kutnowskiego. Otrzymaliśmy ponad 170 zdjęć obrazujących przyrodę. Komisja konkursowa doceniła wrażliwość i kreatywność młodych fotografów przyznając aż 19 nagród. Oto laureaci:

I miejsce – Alicja Kisiel ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kutnie

II miejsce (ex aequo) – Zofia Kotkowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kutnie oraz Maciej Kubiak ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kutnie

III miejsce (ex aequo) – Oskar Niedźwiecki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie oraz Nina Pietrusiak ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie

Wyróżnienia otrzymali: Weronika Mikołajczyk SP nr 5, Jakub Kurowski SP nr 7, Dominik Bieńkowski SP nr 7, Igor Lachowicz SP nr 7, Gabriela Kubiak SP nr 7, Franciszek Kusiak SP nr 1, Lena Wójkowska SP nr 1, Blanka Sikorska SP nr 1, Zuzanna Borowicz SP nr 1, Szymon Witkowski SP nr 1, Katarzyna Stadtmuller SP nr 2, Pola Jóźwiak SP nr 2, Oliwia Bidzińska SP nr 2, Paulina Puzdrowska SP nr 9

Wysoki poziom nadesłanych prac i różnorodność podejmowanych tematów wzrusza i daje nadzieję, że konkurs przyczyni się do zainteresowania młodzieży przyrodą, a także uwrażliwi na jej piękno i konieczność ochrony. Mamy nadzieję, że udało nam się zachęcił młodych ludzi do wycieczek terenowych i obserwacji świata przyrody. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za tak liczny udział w konkursie oraz za podzielenie się swoimi talentami i wrażliwością na piękno przyrody.

Nagrody zostały ufundowane przez Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kutnie i zostały wręczone przez Dyrektora Wydziału Panią Magdalenę Marciniak, Pana Tomasza Walczewskiego – członka Zarządu Powiatu Kutnowskiego oraz dyrektora II Liceum Artura Ciurleja . Konkurs przygotowały nauczycielka biologii Anna Kmieć-Nogalska i nauczycielka chemii Aneta Borowicz.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac laureatów.