Jakub z indeksem Politechniki Łódzkiej

W dniu 21.04.2023r w auli Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej odbyło się podsumowanie konkursu „Fascynująca fizyka”, organizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej oraz Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.

Konkurs składał się z czterech etapów:

– pierwszy etap- eliminacje szkolne, wymagające rozwiązania zadań testowych

– drugi etap, z wykorzystaniem platformy internetowej, wymagał rozwiązania maksymalnej ilość zadań w ciągu 2 godzin.

-trzeci etap, do którego zakwalifikowano 60 osób, przeprowadzony w auli WEEiA PŁ wymagał rozwiązania 6 zadań strukturalnych i wyłonił 15 finalistów.

-finał konkursu, polegał na samodzielnym wykonaniu oraz opracowaniu doświadczenia.

Milo nam poinformować, że do finału konkursu dotarł Jakub Osiński uczeń klasy 4c o profilu matematyczno- fizyczno- informatycznym i uzyskał tytuł laureata.

Zgodnie z regulaminem konkursu, na mocy uchwały Senatu Politechniki Łódzkiej nr 86/2019 ze zmianami wprowadzonymi uchwałą nr 54/2020 oraz 14/2021, Jakub uzyskał certyfikat uprawniający do przyjęcia na pierwszy rok studiów I stopnia na Politechnice Łódzkiej z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.

Gratulujemy sukcesu!!!