Wielkie gratulacje dla Bartka i Jakuba – laureata i finalisty Olimpiady Wiedzy Historycznej !

4 kwietnia tradycyjnie na zamku w Golubiu – Dobrzyniu odbył się ogólnopolski finał VIII Olimpiady Wiedzy Historycznej, organizowanej przez Stowarzyszenie COPTIOSH. Do zawodów centralnych awansowało dwóch uczniów naszego liceum. Bartosz Kaczmarek, uczeń kl. IVB, wywalczył 12. miejsce w Polsce i tytuł laureata olimpiady. Jakub Staniszewski, uczeń kl. IB, uzyskał status finalisty.
Bartosz wraz z tytułem laureata uzyskał prawo studiowania na wielu uczelniach i kierunkach m.in. na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Szczecińskim, Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
Opiekunem merytorycznym olimpijczyków była pani Renata Saramonowicz. Opiekę nad uczniami podczas olimpiady sprawowała natomiast pani Dorota Dobiecka – Stańska. Gratulujemy uczniom ogromnej wiedzy i pasji. Bartkowi życzymy sukcesów na maturze i trzymamy kciuki.

Dodaj komentarz