Konkurs Przyrodniczy w Kasprowiczu

20 kwietnia 2023r. odbyła się w naszym liceum XI edycja Powiatowego Konkursu Przyrodniczego dla uczniów Szkół Podstawowych.

W tym roku młodzież zmagała się z zagadnieniami z zakresu genetyki oraz węglowodorów.

W konkursie udział wzięło ponad 50 osób ze szkół podstawowych Powiatu Kutnowskiego.
Po rozwiązaniu zadań wyłoniono zwycięzców:

I miejsce zajął Tobiasz Krzeszewski ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach (przygotowanie- pani Jolanta Janik i pani Kamila Grabowska)

II miejsce ex aequo zajęli: Lena Obiedzińska ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie (przygotowanie – pani Beata Góreczna) oraz Łukasz Kmieć ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kutnie (przygotowanie – pani Magdalena Dobrzeniecka i pani Wioletta Emanowicz)

III miejsce  zajęła Hanna Zielak ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie (przygotowanie  – pani Aneta Kalkstein)

Tegoroczny konkurs połączony był z warsztatami ornitologicznymi, które poprowadził  przyrodnik kutnowski – pan Marcin Nawrocki.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za liczny udział i serdecznie
gratulujemy uzyskanych wyników.