Dzień Nauczyciela

„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić” to myśl przewodnia tegorocznego Święta Edukacji Narodowej w naszej szkole. Jak co roku, 14 października zebraliśmy się, by wyrazić swoją wdzięczność nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za poświęcony czas, trud oraz zaangażowanie w proces naszego kształcenia i wychowania. W wydarzeniu uczestniczyli goście: pan Zbigniew Leitgeber – prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie, pani Anna Marciniak Ladko – sekretarz Stowarzyszenia i pani Aneta Domrzał – przewodnicząca Rady Rodziców. Po części poświęconej historii Komisji Edukacji Narodowej pan Dyrektor Artur Ciurlej wręczył nagrody szczególnie wyróżniającym się w pracy nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym. W tym roku nagrody otrzymali profesorowie: Edyta Rybczyńska, Barbara Rostek – Nowacka, Dorota Dobiecka – Stańska, Anna Adamowska, Anna Krukowska – Fudała, Renata Saramonowicz, Anna Ambroziak, Kamil Kobus, Sławomir Klarzak. Należy również podkreślić, iż nagrodę Starosty Kutnowskiego otrzymali profesorowie: Aneta Borowicz i Marcin Michalski. Szczególnie uhonorowana została pani profesor Anna Kmieć – Nogalska, która za wybitne osiągnięcia otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Wielką radość sprawiła nauczycielom niespodzianka w postaci prezentacji zdjęć przedstawiających „kasprowiczowską” rodzinę, przygotowana przez pana Marcina Michalskiego. Uroczystość wzbogaciły występy muzyczne. Swoje wokalne talenty zaprezentowały: Julia Banasiak, Magdalena Kaczmarek i Zuzanna Jaciubek. Do Kasprowicza zawitał również turniej „Familiada”, który zamienił się we wspólną zabawę, pasjonujący, familijny pojedynek między nauczycielami i uczniami poprowadzony przez Magdalenę Kaczmarek. Za nami już kolejne Święto Edukacji Narodowej, które przebiegało w radosnej i przyjaznej atmosferze. Właśnie takiej pozytywnej energii życzymy wszystkim na cały rok szkolny. Uroczystość prowadzili Julia Banasiak i Bartosz Kaczmarek. Święto przygotowali uczniowie klas: II D i IVB z wychowawcami.