W obozie zagłady Kulmhof

27 września uczniowie klasy 4b uczestniczyli w wyjeździe do niemieckiego obozu zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem. Wycieczka edukacyjna została zorganizowana przez p. Bożenę Gajewską z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej w ramach dofinansowanego przez Prezydenta Miasta Kutno projektu „Na krawędzi pamięci… rzecz o zagładzie kutnowskich Żydów”.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych, zapoznali się z wystawą „To są ostatnie dni naszego życia, dajemy więc znać o sobie”, zwiedzili spichlerz, w którym obejrzeli relację Michała Podchlebnika, jednego z nielicznych uciekinierów z obozu. Jednym z najbardziej przejmujących punktów wyjazdu było zwiedzanie Lasu Rzuchowskiego, w którym znajdują się szczątki ponad 200.000 zamordowanych przez Niemców Żydów, w tym tych zamieszkujących przed wojną Kutno, Żychlin i Krośniewice.