EVVIVA L’ARTE

Od realizmu do wyzwolenia wyobraźni. Tak można określić wielowątkową i różnorodną pod względem formy twórczość artystów zaprezentowanych w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki, z którą mieli okazję zapoznać się uczniowie klas 1b, 3a, 3b oraz 3d podczas kolejnej kulturalnej eskapady do Warszawy.

„Kryjówki. Architektura przetrwania.” Natalii Romik, czy „Gra o wszystko” Jerzego Krawczyka, wreszcie 15-metrowa rzeźba samolotu wywróconego na drugą stronę (Lot) Romana Stańczaka to ekspozycje, które obrazują nie tylko wyobraźnię bez granic, ale i przeżycia oraz przekonania artystów. Jednak co najważniejsze, przekonują, że sztuka tłumaczy świat.

Ale o tym, że „słowo i idea mają moc zdolną zmieniać świat” przekonaliśmy się w Och-Teatrze, oglądając brawurowo zagrany spektakl – „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”. Nauczyciel John Keating (w tej roli znakomity Wojciech Malajkat) porwał nie tylko swoich uczniów. Wszyscy chcieliśmy krzyczeć „O Kapitanie! Mój Kapitanie!”, a zaraz potem – NIECH ŻYJE SZTUKA!

KLIKNIJ W DOWOLNE ZDJĘCIE: