Jeden Kasprowicz, a tyle możliwości

W dniu 23 kwietnia 2022 II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Kutnie otworzyło swoje drzwi dla ósmoklasistów. Licznie przybyli goście nie tylko zapoznali się z ofertą szkoły, ale także przekonali się, że Kasprowicz jest szkołą z pasją. Na odwiedzających czekało wiele atrakcji. Wśród nich m.in. warsztaty biologiczne, gry logiczne i informatyczne, quizy językowe, historyczne i geograficzne. Dużym zainteresowaniem cieszyła się symulacja rozprawy sądowej. Doświadczenia chemiczne i pokazy fizyczne również przyciągnęły wielu odwiedzających. Całość zwieńczył koncert grupy muzycznej. 

W szkole pojawili się również członkowie grupy rekonstrukcyjnej 37 Pułku Piechoty. Uczniowie mogli zobaczyć na żywo używany przez dwudziestowieczne jednostki wojskowe sprzęt i wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie z „żołnierzami” ubranymi w mundury wojskowe z XX wieku.

Ósmoklasiści, których w niedalekiej przyszłości czeka niełatwy wybór dalszej drogi z uśmiechem opuszczali gościnne mury Kasprowicza.

A tych, którzy nie mogli odwiedzić szkoły w sobotę, Kasprowicz zaprasza na „otwarte piątki”. Od 13 maja będzie można ponownie spotkać się z uczniami liceum w godzinach 14.00-15.30. Na uwagę zasługują także kasprowiczowskie media społecznościowe, gdzie można znaleźć zarówno ofertę, jak i relacje z życia szkoły.

KLIKNIJ W DOWOLNE  ZDJĘCIE:

Dodaj komentarz