Nasi pasjonaci średniowiecza finalistami ogólnopolskiego konkursu

Miło nam poinformować, że w finale ogólnopolskiego 21. Konkursu Historycznego „Polska Piastowska” w Białymstoku, nasi uczniowie zajęli czołowe lokaty. Bartosz Kaczmarek wywalczył 5. miejsce oraz indeks Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku. Kolejna finalistka Magdalena Kaczmarek uzyskała 7. lokatę w kraju.

Konkurs sprawdzał wiedzę na temat życia politycznego, gospodarczego, kulturowego państwa polskiego w dobie Piastów. W części finałowej tej edycji, rozegranej 8 kwietnia, wiodącym zagadnieniem były „Przemiany społeczno – gospodarcze w okresie piastowskim” Opiekunem merytorycznym uczniów była pani Renata Saramonowicz.

Warto dodać, że sukces w tym konkursie to kontynuacja już szkolnej tradycji. W 2019 roku laureatem tego konkursu z 3. miejscem w Polsce był bowiem Piotr Muliński.

Młodym zdolnym znawcom średniowiecza gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

KLIKNIJ W DOWOLNE ZDJĘCIE: