Przerwa na czytanie w Kasprowiczu

W piątek, 29 października w naszej szkole na każdej przerwie w każdym miejscu czytaliśmy na maksa! W ten sposób włączyliśmy się do akcji realizowanej jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W naszym liceum do akcji przystąpiło ok. 320 uczniów i nauczycieli.

Nasze wspólne czytanie było równoznaczne z udziałem w II Międzynarodowej edycji oraz VI Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. W zeszłym roku wynik wyniósł 149.851, a w 2019 r. 158.809 osób czytających na przerwie. W 2020 r. udział w akcji wzięło 874 placówek oświatowych z Polski i 17 ze świata, m.in. z Litwy, Kazachstanu, Portugalii, Czech, Francji. Ogłoszenie nowego rekordu odbędzie się 8 grudnia 2021 r.

KLIKNIJ W DOWOLNE ZDJĘCIE:

Dodaj komentarz