Szkoła Dialogu w Kasprowiczu

Klasa IIId bierze udział w programie Szkoła Dialogu organizowanym  przez Forum Dialogu, którego celem jest zapoznanie uczniów z historią Żydów w Polsce oraz ich wkładem w społeczny, kulturalny i ekonomiczny rozwój naszego kraju. Uczestnicy poznają rolę, jaką Żydzi odgrywali w ich miastach, lokalną historię, która bardzo często nie jest im znana.

Program składa się z czterech warsztatów prowadzonych przez edukatorki z Forum Dialogu. Pierwsze warsztaty odbyły się 19 i 20 października. Uczniowie poznawali kulturę żydowską i projektowali spacer po Kutnie śladami społeczności żydowskiej. W listopadzie odbędzie się druga część warsztatów. Efektem projektu będzie wycieczka po Kutnie, na którą zostaną zaproszeni przedstawiciele społeczności lokalnej.

Uczniowie klasy IIId podkreślają, że udział w programie to także świetna okazja do wspólnego działania dla siebie i dla innych, lepszego poznania się i integracji. Projekt jest samodzielnie przygotowywany przez uczniów przy wsparciu edukatorek i szkolnego koordynatora projektu Anny Ambroziak.

 

KLIKNIJ W DOWOLNE ZDJĘCIE:

Dodaj komentarz