Chodzimy, biegamy serce kutnowskiemu hospicjum oddamy

W dniach 02 października – 15 listopada 2023 roku II Liceum Ogólnokształcące wzięło udział akcji charytatywnej „Chodzimy, biegamy serce kutnowskiemu hospicjum oddamy”, której organizatorem była Bursa nr 1 w Kutnie. Pierwszy etap akcji polegał na grupowym lub samodzielnym pokonaniu dystansu 75 km. Nasza społeczność szkolna wykazała się dużą aktywnością i już pierwszego dnia akcji dziewczęta z klas 1a,1b i 1c osiągnęły uzyskany cel. W trakcie trwania projektu dołączyły pozostałe klasy oraz nauczyciele pokonując w sumie dystans 600 km. Drugim etapem była wpłata na rzecz kutnowskiego hospicjum. Z pomocą samorządu szkolnego została przeprowadzona zbiórka pieniężna. Zebrane środki zostały przekazane potrzebującym. Koordynatorami akcji był Daniel Mijas oraz Małgorzata Głogowska.