Kasprowicz na mazurskich ścieżkach

Pierwsze trzy dni wycieczki klasy IIa i Ic oraz IVc to czas spędzony na łonie natury. Podziwialiśmy okazy zgromadzone w ogrodzie botanicznym Leśne Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach – Nadleśnictwo Kudypy, uczestniczyliśmy w warsztatach zorganizowanych przez Nadleśnictwo Strzałowo, odwiedziliśmy także Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Wielu wrażeń dostarczył nam spływ łodziami po rzece Krutyni. Ciekawym doświadczeniem było zwiedzanie muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego Leśniczówka Pranie, gdzie mieliśmy okazję spróbować swoich sił i umiejętności aktorskich odgrywając scenki z Teatrzyku Zielona Gęś.

Kolejne dwa dni zwiedzania Krainy Wielkich Jezior Mazurskich rozpoczęliśmy od wizyty w amfiteatrze w Mrągowie. Jest to miejsce, gdzie odbywa się m.in. Mazurska Noc Kabaretowa, czy słynny Piknik Country. Zwiedziliśmy także Bazylikę w Świętej Lipce, przykład barokowej sztuki sakralnej, gdzie wysłuchaliśmy krótkiego koncertu organowego. Na koniec tego bogatego w atrakcje dnia pojechaliśmy do Gierłoży, gdzie mieściła się wojenna kwatera Hitlera „Wilczy Szaniec”. Dziś teren kwatery jest pomnikiem upadku kolejnego systemu totalitarnego. Powinien on stanowić przestrogę dla społeczeństw, które w autorytarnych rządach widzą przyszłość swego kraju, albo autorytarnych zapędów elit politycznych nie dostrzegają. Jeszcze spacer po Giżycku z przepięknym widokiem na jezioro Niegocin i mogliśmy zakończyć dzień wspólnym ogniskiem.

W ostatnim dniu naszej wyprawy zawitaliśmy do Olsztyna. Oczarowani piękną starówką i pozostając pod wrażeniem bogatej historii Zamku Kapituły Warmińskiej wróciliśmy do Kutna.

Dodaj komentarz