Kasprowicz w projekcie Uniwersytetu Warszawskiego – „Zrozumieć znane, dostrzec nieznane – jak geografia tłumaczy świat?

II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie jest wśród 16 szkół w Polsce zakwalifikowanych do  projektu pt.: „Zrozumieć znane, dostrzec nieznane – jak geografia tłumaczy świat?, realizowanego przez Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego w ramach programu MEiN pt. „Nauka dla Społeczeństwa”.

Projekt dofinansowany jest ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą: „Nauka dla Społeczeństwa”.

Kierownikami projektu są:

-dr Bożena Kicińska, prof. ucz.

– dr hab. Tomasz Wites, prof. ucz.

Uczniowie klasy 1c odbywają od 28 lutego 2023r. 16 godzin zajęć w ramach 4 bloków tematycznych prowadzonych zdalnie (2-godzinny wykład i 2-godzinny warsztat online). Podsumowanie zajęć: wykładów i warsztatów, z udziałem wszystkich zaangażowanych w projekt, odbędzie się w szkole w czerwcu.

Bloki tematyczne zajęć:

1.Tytuł bloku: Czy klimat miasta można „poprawić”? ; prowadzący: dr Bożena Kicińska, prof. ucz.

1. Tytuł bloku:Masz jakiś problem? Nie jesteś sam! Patologia społeczna w ujęciu geograficznym; prowadzący:dr hab. Tomasz Wites

3.Tytuł bloku: Plantacyjna „gorączka złota”. Globalne zmiany w rolniczym użytkowaniu ziemi; prowadzący: dr Anna Dudek

4.Tytuł bloku: Czy tracimy lód pod nogami?; prowadzący: dr hab. Maciej Dąbski, prof. ucz., dr Katarzyna Greń