Święto Patrona

Kasprowiczowskie świętowanie

Tegoroczne Święto Patrona szkoły odbyło się 14 grudnia 2022 roku, dwa dni po 162 rocznicy urodzin Jana Kasprowicza i 54 rocznicy śmierci jego żony Marii.

Zgodnie z tradycją, podczas uroczystości, miało miejsce ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy tym samym oficjalnie zostali przyjęci do kasprowiczowskiej rodziny.

Święto Szkoły było także okazją do przybliżenia sylwetki Jana Kasprowicza.

Uroczystość zakończyła się wzruszającym programem muzycznym, na który złożyły się mówione i śpiewane utwory epoki romantyzmu, a także zainspirowane nimi teksty późniejsze. Przybliżając romantyczne teksty uczciliśmy Rok Romantyzmu Polskiego.

W programie wystąpili: Ala Sadowska, Natalia Lewkowicz, Zuzanna Jaciubek, Aleksander Klembalski, Klaudiusz Miklas i Marcel Wójkowski. Nad realizacją programu czuwała pani Anna Ambroziak.

Uroczystość poprowadzili Julia Miażdżyk i Marcel Wójkowski.