„Wakacje, panie profesorze!”

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 miała w tym roku szczególny charakter, bowiem do Kasprowiczowskiej społeczności dołączyli uczniowie z Ukrainy, którzy uczyli się w dwóch oddziałach przygotowawczych. Zatem razem świętowaliśmy w tym dniu. Szkolną uroczystość swoją obecnością zaszczycili:

• Magdalena Krupińska-Kotulska – Wicestarosta Kutnowski,
  • Iwona Kaca – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Kutnie,
  • Zbigniew Leitgeber – prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie,
  • Anna Marciniak – Ladko – sekretarz tegoż Stowarzyszenia,
  • Aneta Domrzał – przewodnicząca Rady Rodziców.

Dyrektor Artur Ciurlej dokonał merytorycznego podsumowania wszelkich działań i dokonań mijającego roku szkolnego. Można się było przekonać, jak bardzo aktywny był to czas, zarówno pod względem realizowanych edukacyjnych projektów, innowacji pedagogicznych czy wycieczek, jak również udziału uczniów w olimpiadach i konkursach.

Wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska wręczyła Dyplomy Starosty Kutnowskiego, doceniające te przedsięwzięcia, jak i zaangażowanie oraz pracę uczniów.

Wyróżnieni zostali:

• Magdalena Kaczmarek (śr.5,50),
  • Jakub Osiński (śr.5,46),
  • Amelia Stańdo (śr.5,36),
  • Nina Nowacka (śr.5,17),
  • Igor Jóźwiak (śr.5,15),
  • Miłosz Szymczak (śr.5,15),
  • Aleksandra Chlebna (5,14),
  • Marika Patora (śr.5,07),
  • Aleksander Klembalski (śr.5,07),
  • Agnieszka Bryszewska (śr.5,00),
  • Oliwia Dajer (śr.5,00),
  • Aleksandra Frankowska (śr.5,00),
  • Bartosz Kaczmarek (śr. 5,00),
  • Aleksandra Kowalska (śr.5,00).

Jak co roku nagrody dla najlepszych uczniów ufundowało Stowarzyszenie Absolwentów naszego Liceum. Nagrody z rąk Zbigniewa Leitgebera odebrali:

• Magdalena Kaczmarek,
  • Jakub Osiński,
  • Amelia Stańdo.

Podczas uroczystości wyróżniono również uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre i dobre wyniki w nauce. Nadto nagrodzeni zostali uczniowie realizujący swoje pasje i zainteresowania w konkursach i olimpiadach.

Przedwakacyjne spotkanie zakończył pokaz artystycznych talentów. W wykonaniu naszych koleżanek z Ukrainy mogliśmy wysłuchać wzruszającej pieśni „W wiśniowym sadzie”. Grupa teatralna przypomniała nam błyskotliwą „Kolejkę” z podtekstem, kabaretu „Dudek”. A wykonawcy piosenek „Nice”, „Papierowy księżyc”, „Oranżada”, ”Radość najpiękniejszych lat”  przenieśli nas w świat wspomnień, marzeń, wakacyjnych wędrówek, a nade wszystko muzyki!

Życzeniom bezpiecznych, dających radość i wypoczynek wakacji nie było końca….., by wreszcie „ na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie”.

Do zobaczenia 1 września:)