Warsztaty „Las w słoiku” dla przedszkolaków

Kasprowicz popularyzując naukę, pamięta także o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta. Dla dzieci z grupy VIII Przedszkola Miejskiego „Bajka” w Kutnie zorganizowaliśmy warsztaty „Las w słoiku”, podczas których uczyliśmy młodych ekologów, jak stworzyć swój własny mały ekosystem. Raz umieszczona w naczyniu roślinność nie potrzebuje więcej zabiegów pielęgnacyjnych – zamknięty obieg sprawia, że mały las ma odpowiednią ilość wilgoci, żeby przetrwać. Tworzenie miniaturowego lasu nie tylko poszerzyło wiedzę na temat leśnej flory – było  także świetną okazją do rozwoju zdolności manualnych. Dzieci poznały zasady doboru roślin i podłoża oraz odpowiedniej pielęgnacji. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości i okazały się dobrym sposobem połączenia zabawy z nauką. Kontakt z naturą jest istotny pod wieloma względami. Obserwacja przyrody uspokaja. Dzieci były zachwycone! Warsztaty odbyły się w ramach realizacji projektu „Nauka usłana różami”.