Kasprowicz na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi

Uczniowie klas 3ag i 3a uczestniczyli w warsztatach, które odbyły się na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Zwiedziliśmy największe  Centrum Symulacji Medycznych w Polsce i uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych metodą symulacji medycznej. Pracownicy oprowadzili nas po salach wysokiej wierności, pokazali nam jak działają najnowocześniejsze symulatory noworodka, dziecka i dorosłego człowieka oraz karetki. Poznaliśmy także tajniki pracy Zakładu Biochemii i Farmakognozji. Uczestniczyliśmy w pokazach obsługi sprzętów używanych podczas zajęć na studiach farmaceutycznych takich jak densytometr, UHPLC, ekstraktor ciśnieniowy, CPC, liofilizator. Na zakończenie naszej medycznej przygody wysłuchaliśmy wykładu „Tajemnica tragedii pod Lodową Przełęczą”, który przybliżył nam historię, jak również przedstawił możliwe przyczyny tajemniczej śmierci 3 osób z medyczno-sądowego i kryminalistycznego punktu widzenia. Przeżycia niezapomniane! Dziękujemy:)