Wielka Lekcja Geografii – 4.03.2022- Uniwersytet Łódzki – BYLIŚMY TAM!!!!!!!

Delegacja z naszej szkoły ( 4 uczniów i nauczyciel geografii) w dn.4.03.2022 r. wzięła udział w długo wyczekiwanej Wielkiej Lekcji Geografii, organizowanej przez: Łódzki Klub Trekkingowy i Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Już w październiku 2021 zostaliśmy wpisani na listę uczestników, a pierwotnie impreza miała się odbyć 10.12.2022 r. , lecz ze względu na sytuację epidemiczną termin został przeniesiony na marzec. Sytuacja epidemiczna wymusiła na organizatorach również ograniczenia ilości uczestników- stąd tylko delegacje szkolne.

Celem tegorocznej Wielkiej Lekcji Geografii było przedstawienie przyrody nieożywionej
i ożywionej gór, jako obszarów, gdzie koncentrują się największe siły przyrody
na kontynentach. Badacze i eksploratorzy trudno dostępnych gór
nie patrzą na nie jedynie „szkiełkiem i okiem”, lecz także ulegają ich pięknu, a często przeżywają niecodzienne przygody.
Z tych powodów wykłady uniwersyteckie Wielkiej Lekcji Geografii, były pełne teorii, terminologii i faktów, przedzielone  prezentacjami, ukazującymi niepowtarzalne i ulotne piękno gór oraz niecodzienne przeżycia prelegentów.
Narracje przeprowadzili wybitni naukowcy, głównie z łódzkich jednostek naukowych oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

Dodaj komentarz