Sercem z Ukrainą

W ostatnich dniach cały świat z niepokojem śledzi wydarzenia w Ukrainie. Towarzyszą nam przy tym różne emocje – niepokój, lęk, gniew, złość, bunt. Jedni z nas zamykają się w sobie, inni angażują się w pomoc potrzebującym Ukraińcom.

Szkolne Koło Wolontariatu w Kasprowiczu organizuje zbiórkę rzeczy dla poszkodowanych. Zbieramy następujące rzeczy:

– koce, śpiwory, namioty,

– żywność z długim terminem ważności,

– materiały opatrunkowe i popularne leki (np. aspiryna itp.)

– środki czystości i higieny

Rzeczy te możemy przynosić do sali nr 54 do najbliższego piątku.

Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami! Wspierajmy się wzajemnie, rozmawiajmy, planujmy przyszłość, mobilizujmy się wzajemnie do działania. Jeśli mamy potrzebę porozmawiania indywidualnie o swoich emocjach, o sposobach pracy nad nimi, zgłośmy się do szkolnego pedagoga. Nie pozostawajmy sami ze swoim lękiem. Bądźmy wyrozumiali i pomocni dla tych, którzy nie radzą sobie z rzeczywistością.

Weryfikujmy informacje, nie dajmy się oszukać fake newsom, myślmy krytycznie i nie wpadajmy w panikę.

Okazujmy solidarność z dzielnym narodem ukraińskim, który walczy o pokój nie tylko w swoim kraju, ale na całym świecie.

Bądźmy dobrej myśli, dzielmy się uśmiechem i życzliwością.