Znane i mniej znane uroki Ziemi Kłodzkiej, czyli wycieczka klas 3bg i 3d

Długo oczekiwana wycieczka klas trzecich rozpoczęła się 21 września. Pierwszym punktem był Wrocław, w którym podziwialiśmy Ogród Japoński  i Stary Rynek. Nie mogliśmy w tym pięknym mieście zostać dłużej, bo już czekała na nas Kudowa Zdrój. Zatrzymaliśmy się w klimatycznym dziewiętnastowiecznym pensjonacie Wrzos. Wieczorne ognisko zintegrowało obie klasy.

Kolejny dzień przywitał nas deszczem, zatem trochę zmieniliśmy plany i udaliśmy się do Czermnej do Kaplicy Czaszek. To niezwykłe miejsce, które wzbudza refleksje nad ulotnością życia. Tymczasem chmury się rozwiały i wyszło słońce, które oświetliło monumentalną bazylikę w Wambierzycach, następny cel naszej wyprawy. Popołudnie spędziliśmy w Kudowie, spacerując po Parku Zdrojowym. Trzeciego dnia podziwialiśmy najpiękniejsze zakątki Gór Stołowych – Szczeliniec i Błędne Skały. Emocji dostarczyło przeciskanie się między szczelinami skalnymi.

Ostatniego dnia w drodze do domu odwiedziliśmy pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Ta niegdyś wspaniała budowla, zniszczona po wojnie, odzyskuje swój blask dzięki staraniom samorządu gminy Kamieniec Ząbkowicki. Niedaleko od Kamieńca jest Henryków. Barokowe opactwo cystersów nazywane jest klasztorem Księgi Henrykowskiej, gdyż w nim odnaleziono księgę z pierwszym zdaniem w języku polskim: ,,Daj ać ja pobruszę, a ty poczywaj”. Cztery wycieczkowe dni były nie tylko pełne wrażeń kulturalnych i przyrodniczych, ale przede wszystkim były czasem rozmów z przyjaciółmi i wspólnej zabawy, których tak brakowało nam w ubiegłym roku.

KLIKNIJ W DOWOLNE ZDJĘCIE:

Dodaj komentarz