Podsumowanie projektu „LABBOX – biologia i chemia doświadczalna w Kasprowiczu”

W poniedziałek 14 czerwca podsumowaliśmy nasz projekt badawczy „Labbox-biologia i chemia doświadczalna w Kasprowiczu”. Zainteresowanie młodzieży było ogromne. Ponad 100 uczniów ze szkół podstawowych całego powiatu kutnowskiego otrzymało nasze Labboxy, czyli zestawy do samodzielnego wykonania doświadczenia w domu z kompletem bezpiecznych odczynników i sprzętu laboratoryjnego. Można było wykryć witaminę C w różnych produktach spożywczych oraz zbadać jak różne czynniki wpływają na szybkość reakcji chemicznych. Te eksperymenty były bliskie życiu i codzienności, dlatego tak zaangażowały uczestników. Wymagały przeprowadzenia doświadczenia, postawienia pytań, hipotez, zebrania wyników, zapisania spostrzeżeń, analizy obserwacji i wyciągnięcia wniosków. Na tym polega metoda badawcza. W ten sposób młodzież uczy się myślenia, samodzielności i zdobywa kompetencje potrzebne do życia w realiach XXI wieku. Młodzież zamiast przyswajania wiedzy z podręczników, stała się jej twórcami. Wszyscy uczniowie, którzy odesłali wyniki swojej pracy zostali nagrodzeni.

Szczególne wyróżnienia otrzymali:

Labbox Biologia

1. Julia Jędrzejczak Szkoła Podstawowa w Łaniętach

2. Monika Śnieć Szkoła Podstawowa nr 6

3. Antoni Łuczyński Szkoła Podstawowa nr 1

4. Szymon Jagodziński Szkoła Podstawowa nr 1

5. Magda Milarska Szkoła Podstawowa nr 9

Labbox Chemia

1. Agnieszka Bryszewska Szkoła Podstawowa nr 6

2. Natalia Słomka Szkoła Podstawowa nr 6

3. Hanna Tomczak Szkoła Podstawowa nr 9

4. Dariusz Adamiak Szkoła Podstawowa nr 1

5. Maciej Mizerski Szkoła Podstawowa nr 9

Wszystkim nagrodzonym młodym naukowcom gratulujemy ciekawości poznawczej i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu przyrodniczych pasji.

Dziękujemy także opiekunom za pomoc w organizacji i opiekę merytoryczną.

KLIKNIJ W DOWOLNE ZDJĘCIE: