Sukcesy naszych uczniów na olimpiadach historycznych

Katarzyna Przybysz i Piotr Muliński, uczniowie Kasprowicza, uzyskali tytuły finalistów olimpiad historycznych.

Katarzyna Przybysz, uczennica klasy II Bg społeczno – prawnej, 9 kwietnia wzięła udział w ogólnopolskim finale XIV Olimpiady Mediewistycznej. W poprzednich etapach uczennica rozwiązywała testy sprawdzające szczegółowo historię polityczną, gospodarczą i społeczną średniowiecza, znajomość map średniowiecznej Europy i Azji oraz architektury i sztuki. Zawody finałowe polegały na analizie średniowiecznych źródeł pisanych. Katarzyna ostatecznie zajęła 17. miejsce w Polsce i dołączyła do grona finalistów tej olimpiady wśród naszych uczniów.

Piotr Muliński, tegoroczny maturzysta, uczeń klasy III społeczno – prawnej, po eliminacjach okręgowych i uzyskaniu najwyższego wyniku punktowego w kraju zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału VI Olimpiady Wiedzy Historycznej, organizowanej przez Stowarzyszenie COPTIOSH. Piotr już obecnie posiada status finalisty tej edycji. Natomiast w czerwcu weźmie udział w walce o ogólnopolskie podium.

Warto przypomnieć, że uczeń w roku 2019 został już laureatem tej olimpiady, uzyskując 12. miejsce w Polsce. W ubiegłym roku w związku z pandemią finał się nie odbył i Piotrowi przyznano tytuł finalisty. Maturzysta ma na swoim koncie również inne liczne sukcesy w konkursach i olimpiadach z wiedzy o społeczeństwie i historii i wiele indeksów na wyższe uczelnie. Pasja, ogromna wiedza i ciągła gotowość dalszego rozwoju nie pozwala mu jednak spocząć na laurach, dlatego Piotr cały czas angażuje się w różne konkursy i olimpiady. I zawsze z sukcesem !!!

Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała Renata Saramonowicz.

Gratulacje dla młodych historyków, a Piotrowi życzymy sukcesu na maturze.

Dodaj komentarz