Michał Olesiński z nagrodą za zwycięstwo w Wielkim Teście o Kutnie

Michał Olesiński, uczeń klasy IIIA, już po raz kolejny zwyciężył w Wielkim Teście z Historii i został Mistrzem Wiedzy o Kutnie.

Tegoroczny Wielki Test został przeprowadzony przez Muzeum Regionalne w Kutnie w ramach 9. „Spotkań z Historią” w dniu 1 października 2020 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 11 grudnia. Wręczenie nagród zwycięzcom i ich opiekunom odbyło się w Muzeum Regionalnym w Kutnie 30 marca b.r.

Wielki Test, przeprowadzony w formule zadań z arkuszy egzaminacyjnych, zawierał pytanie otwarte i zamknięte, często odnosił się do źródeł, a zagadnienia związane były z szeroko pojętą wiedzą o historii Kutna.

Michał już po raz kolejny okazał się bezkonkurencyjny, zyskując dużą przewagę nad innymi uczestnikami. Warto dodać, że uczeń już od kilku lat regularnie odnosi sukcesy w różnych konkursach miejskich organizowanych przez Muzeum Regionalne lub Starostwo Powiatowe w Kutnie oraz wszystkich grach miejskich.

Naprawdę trudno znaleźć wśród młodzieży drugą osobę o tak gruntownej wiedzy o swoim mieście i regionie. Michał to po prostu prawdziwy pasjonat historii regionalnej, chociaż uczęszcza do klasy biologiczno – chemicznej. Opiekunem merytorycznym Michała w czasie jego licealnych potyczek konkursowych była Renata Saramonowicz.

Teraz przed Michałem najważniejszy konkurs, czyli egzamin dojrzałości. Z całego serca życzymy sukcesów, realizacji marzeń i spełnienia wszystkich planów.

Foto: Muzeum Regionalne w Kutnie

Dodaj komentarz