Kasprowicz Srebrną Szkołą Praworządności RP!

Podczas etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku ogłoszono XIII Ranking Olimpijski Europejskich Szkół Praworządności RP. Ranking został przygotowany z uwzględnieniem osiągnięć uczniów w roku szkolnym 2022/2023. Kasprowicz uzyskał tytuł Srebrnej Szkoły zajmując 55. miejsce w gronie wszystkich wyróżnionych. Warto podkreślić, iż na tak dobry wynik złożyło się: uzyskanie tytułu laureata Olimpiady Wiedzy Historycznej przez Bartosza Kaczmarka, tytułu finalisty Olimpiady Wiedzy Historycznej przez Jakuba Staniszewskiego oraz uzyskanie tytułu finalisty Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie przez Magdalenę Kaczmarek.

Należy zaznaczyć, iż Ogólnopolski Ranking Olimpijski Europejskich Szkół Praworządności RP to zestawienie wyników szkół ponadpodstawowych w społeczno-prawnych olimpiadach przedmiotowych, tematycznych i interdyscyplinarnych organizowanych w naszym kraju przez różne podmioty, w tym przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Oświatowe Centrum Organizacji Przedmiotowo-Tematyczno-Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno-Historycznych w Białymstoku.

Tekst: II LO