Msza święta w intencji naszej szkoły

Drugi dzień obchodów Jubileuszu 70-lecia LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie rozpoczęliśmy mszą świętą w intencji naszej szkoły, wszystkich nauczycieli, uczniów i absolwentów.

Msza została odprawiona w kościele pod wezwaniem Św. Wawrzyńca w Kutnie, pod przewodnictwem ks. kan. dr Jerzego Swędrowskiego. W swym kazaniu ksiądz proboszcz nakreślił sytuację polityczną, na tle której powstało Liceum, a także nawiązał do poezji patrona Liceum wskazując najważniejsze wartości w życiu człowieka, jakim wierny był Jan Kasprowicz. Podkreślił umiłowanie prostoty, dobro oraz szacunek do drugiego człowieka, które wybrzmiewają także w hymnie szkoły i są wartościami, na których opiera się proces dydaktyczno-wychowawczy Liceum.

W czasie mszy złożono dary: świecę, stułę, biuletyn zjazdowy wydany na okoliczność 70-lecia Liceum, wodę, wino oraz chleb. Podziękowano także za powołania kapłańskie, liczne wśród absolwentów Kasprowicza: ks. Zbigniew Strzałkowski, ks. Krzysztof Kozioł, ks. Grzegorz Pypeć, ks. Radosław Czarniak  (koncelebrujący mszę), ks. Damian Wiśniewski, ks. Adrian Arkita SAC (ze Zgromadzenia Salezjańskiego), ks. Mateusz Wasiński (ze Zgromadzenia Księży Pallotynów). Wśród sióstr zakonnych wymienić należy siostrę Benedyktę – Liliannę Kaczor oraz siostrę Juliuszę – Annę Kobus.

Muzyczną oprawę liturgii zapewnili absolwenci: Małgorzata Kustosik, Joanna Domagała (wraz z synem), Jarosław Domagała.

Msza święta była również okazją do spotkań absolwentów i nauczycieli Kasprowicza.