Kasprowiczowska Harenda w jubileuszowej odsłonie

Coroczny, już XIII Przegląd Działań Twórczych Harenda przebiegał w jubileuszowej atmosferze. Nasza szkoła świętuje w tym roku 70 lecie swojego powstania, co skłania do wspomnień i powrotów. Toteż tegoroczną edycję Harendy wsparli liczni absolwenci. W jury zasiadła Ala Sadowska, na scenie pojawił się Artur Mikulski, warsztaty dla młodzieży poprowadził Maciej Woźniak, wśród gości znalazła się Pani Iwona Kaca, Dyrektor Kuratorium Oświaty w Łodzi delegatura w Kutnie oraz Bartosz Menesewicz, asystent posłanki Pauliny Matusiak (również absolwentki Liceum), kilku absolwentów ufundowało nagrody dla występujących.

Patronat nad Harendą objął Powiat Kutnowski, nagrody ufundowali również sponsorzy: TDJ Ozdowscy, DS Smith, PHU Przyłoga oraz osoby, które dokonały anonimowych wpłat. Dziękujemy!

 

W Przeglądzie, który poprowadził Aleksander Klembalski wzięli udział uczniowie szkół podstawowych powiatu kutnowskiego i II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza. Młodzież zaprezentowała swoje umiejętności wokalne, taneczne, instrumentalne oraz plastyczne. Jury w składzie: Ala Sadowska, Ania Adamowska, Błażej Gmyrek, Tobiasz Drabik i prof. Daniej Mijas uznało poziom  prezentacji za bardzo wysoki i postanowiło przyznać „Talenty Kasprowicza” następującym artystom:

  1. Lena Olesiak – taniec (SP nr 5 w Kutnie)
  2. Alicja Kisiel – rękodzieło (SP nr 5 w Kutnie)
  3. Lena Frankowska – piosenka (SP nr 7 w Kutnie)
  4. Krystyna Pawlik, Alan Bobrowski, Franciszek Wasiak – występ wokalno-instrumentalny (SP nr 9 w Kutnie)
  5. Julianna Bartczak – makramy (SP nr 9 w Kutnie)
  6. Lena Klembalska – piosenka (SP nr 9 w Kutnie)
  7. Amelia Michalak – występ instrumentalny (SP nr 9 w Kutnie)
  8. Anna Jóźwiak – praca plastyczna (SP nr 6 w Kutnie)
  9. Julia Ciołkowska – występ wokalno-aktorski (II LO w Kutnie)
  10. Artur Mikulski – występ instrumentalny (absolwent II LO w Kutnie)

Harenda utrzymana w świątecznym klimacie była okazją do wspólnej zabawy i integracji uczniów szkół podstawowych oraz ich nieco starszych koleżanek i kolegów z Kasprowicza.

Wszystkim uczestnikom Harendy gratulujemy talentu i kreatywności, życząc dalszych sukcesów. Zapraszamy do nas ponownie już za rok!

 

Harendę przygotowała klasa Ic i IVa wraz z wychowawcami Anną Adamowską i Marcinem Urbankiem.

Zdjęcia: Julia Witczak, Ola Przybylińska, Piotr Jaciubek i Antek Saramonowicz

Dodaj komentarz