Mateusz Ołdakowski wśród najlepszych w Wielkim Teście o Kutnie

Mateusz Ołdakowski, uczeń klasy II B, zajął 4. miejsce i znalazł się wśród pięciu najlepszych uczestników Wielkiego Testu z Historii 2022 pt. „Kutno po drodze”.
Konkurs odbył się w grudniu 2022 roku. Wzięło w nim udział 49 uczniów z dziewięciu kutnowskich szkół. Naszą szkolę reprezentowali także Zuzanna Bielawska z klasy I E i Kacper Napierała z klasy II B.
Uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji testu odbyło się w ubiegły piątek w budynku odnowionego Muzeum Regionalnego. Nagrody uczniom i opiekunom wręczył dyrektor Muzeum Grzegorz Skrzynecki. Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy podkreślali, że skala trudności zadań testowych była wysoka. Tym bardziej gratulujemy młodzieży wszystkich poprawnych odpowiedzi, znajomości faktów, postaci i zabytków ważnych dla ich rodzinnego miasta.
Foto: Renata Saramonowicz i Muzeum Regionalne w Kutnie