Kasprowicz kontra smog

Nasz zdolny biol-chem nie zwalnia tempa pomimo zbliżających się wakacji. Uczniowie z klasy 2a w składzie Zuzanna Bonińska, Ania Adamowska, Błażej Gmyrek, Maria Kubiak, Klaudia Michalik, Anita Frątczak i Amelia Kobus przygotowali projekt edukacyjny „Kasprowicz w ESA” zwiększający świadomość społeczeństwa na temat smogu, przyczyn jego powstawania i sposobów ograniczania. Jednym z zadań było przygotowanie pracy plastycznej. Nasza szkoła dzięki temu dołączyła do Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. Świadomość problemu to początek drogi do zmiany. W naszym projekcie, który będzie realizowany w przyszłym roku szkolnym postawiliśmy na edukację. Będziemy na bieżąco śledzić wyniki pomiarów i analizować w jakim stopniu problem zanieczyszczonego powietrza dotyczy naszej najbliższej okolicy.