Klasa matematyczno-geograficzno-informatyczna 

Klasa matematyczno-geograficzno-informatyczna świetnie przygotowuje do dalszej nauki na wszystkich kierunkach ekonomicznych, politechnicznych, oraz na kierunkach uniwersyteckich związanych z matematyką, geografią lub informatyką.

Duże zapotrzebowanie na wykształconą kadrę inżynieryjną, ekonomiczną i informatyczną zwiększa szanse na znalezienie zatrudnienia i godne wynagrodzenie. W nauczaniu przedmiotów kierunkowych stosujemy nowoczesne metody nauczania, z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Oferta klasy została wzbogacona o zajęcia z programowania w języku C++.

Młodzież naszej szkoły uczestniczy w warsztatach z matematyki organizowanych przez Stowarzyszenie „I love math” działające przy Politechnice Łódzkiej. Uczestniczymy w konkursach matematycznych m.in. w konkursie im. Prof. Włodzimierza Krysickiego „W świecie matematyki” organizowanym przez Politechnikę Łódzką. Dzięki porozumieniu z Wydziałem Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego uczestniczymy w wykładach i warsztatach prowadzonych przez pracowników akademickich a także spotkaniach z podróżnikami.

W ramach poszerzania wiedzy, corocznie gościmy pracowników PŁ z wykładami i warsztatami.

Dodatkowo organizowane są wycieczki tematyczne połączone ze zwiedzaniem np. Centrum Nauki Kopernik, Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, Planetarium itp. 

Kasprowicz pomaga też poznawać najpiękniejsze zakątki Polski – od pierwszych chwil w szkole istnieje możliwość uczestniczenia w wielu wycieczkach klasowych i ogólnoszkolnych. 

Wyjeżdżamy także za granicę –  ostatnich latach odwiedziliśmy Barcelonę, Paryż, Rzym, Wenecję, Florencję, Pragę, Berlin, Wiedeń i Drezno. 

65-letnią tradycją Kasprowicza są rajdy górskie – uwielbiamy piesze wędrówki od schroniska do schroniska najpiękniejszymi pasmami górskimi.

Dla urozmaicenia zajęć organizujemy w szkole turnieje i zawody w gry komputerowe (Counter-Strike, Legue off Legends) oraz konkursy, a także turnieje w scrabble i szachy.

Klasa matematyczno-geograficzno-informatyczna jest to profil skupiający ludzi kreatywnych, chętnych do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.

Uczymy abstrakcyjnego i logicznego myślenia, a także podejmowania decyzji i planowania strategicznego.